Kupujemy bieżnię elektryczną – czy warto?

Posted on

Bieżnia elektryczna jest doskonałym urządzeniem dla osób chcących zadbać o ogólną sprawność fizyczną, a także chcących zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Przede wszystkim dlatego, ponieważ można umiejscowić ją w domu, co pozwala na wykonywanie treningów o każdej porze dnia i nocy. Osoby, które chcą stworzyć swoje domowe centrum fitness, powinny dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas kupna bieżni treningowej.

Czy zwracać uwagę na producenta bieżni elektrycznej?

Wiele osób pragnie stworzyć domową siłownię. Jednak nie każdy ma wystarczająco duży budżet, aby móc pozwolić sobie na sprzęt od najbardziej rekomendowanych producentów. W takim razie sporo osób zadaje sobie kluczowe pytanie, czy produkty od mniej renomowanych producentów nadają się do użytku?

Jest to kwestia dosyć dyskusyjna, ponieważ nawet najbardziej renomowana firma czasami posiada w swoim asortymencie sprzęt, który okazał się w praktyce kompletnym niewypałem. Tak więc podczas kupna bieżni elektrycznej warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rekomendacje specjalistów, opinie klientów, czy też własne odczucia. Oczywiście na samym starcie zdecydowanie powinniśmy odrzucić jakiekolwiek chińskie urządzenia oraz tzw. “no name’y”. W ich przypadku z pewnością coś będzie nie tak. Można więc stwierdzić, że przy ograniczonym budżecie naszym kluczowym zadaniem powinno być wyszukanie marki, oferującej dobrej jakości urządzenia fitness w przystępnej cenie. Stosunek ceny do jakości jest tutaj kluczowym aspektem.

Parametry techniczne bieżni treningowej

Jeśli w naszym domu ma pojawić się nowa bieżnia elektryczna, to na pewno warto spojrzeć nieco przyszłościową i kupić taką, która będzie nas zadowalała pod każdym względem. Na rynku można znaleźć zarówno klasyczne bieżnie, które nie posiadają zbyt dużo funkcji. Przeznaczone są one po prostu do wykonania treningu. Jednak idąc dalej w las możemy znaleźć również urządzenia, które mają wbudowane wiele zaawansowanych funkcji. Zaliczyć można do nich:

  • regulacja mocy,
  • dostosowanie poziomu nachylenia,
  • gotowe programy treningowe,
  • liczenie spalonych kalorii,
  • pomiar tętna,
  • wykres z podsumowaniem treningu.

Bieżnia elektryczna – dlaczego warto ją mieć?

W dzisiejszym świecie nie zawsze mamy czas na to, aby odwiedzić klub fitness lub siłownię. Stąd też profesjonalna bieżnia elektryczna w domu to ogrom zagwarantowanych możliwości. Przede wszystkim możemy wykonać trening fitness, biegowy, cardio lub aerobowy kiedy nam się tylko podoba. Nie musimy się nigdzie spieszyć. A oprócz tego możemy skończyć z wieloma wymówkami, aby w końcu zacząć regularnie trenować.